Насінництво та лісові розсадники

Насінництво та лісові розсадники
Виходячи із середніх щорічних обсягів лісокультурних робіт, визначена загальна потреба в садивному матеріалі, яка становить 311,07 тис. штук сіянців і 24,0 тис.штук саджанців. Вона прийнята для розрахунку посівного і шкільного відділень розсадника лісокультурних робіт, затверджених 2-ою лісовпорядною нарадою.

Згідно розрахунків, необхідна корисна площа посівного та шкільного відділень розсадника повинна бути 1,6 га. Службова площа (дороги, водоймища, межові канали, загорожі та ін..) установлена із розрахунку 25% від корисної площі.

Отже, загальна площа розсадника повинна бути 2,0 га. Розрахунок корисної площі для посівного віділення розсадника проведений на основі норм виходу стандартних сіянців, установлених для даної лісо рослинної зони.

На рік лісовпорядкування загальна площа існуючих тимчасових розсадників в лісгоспі складала 2,57 га. Цієї площі достатньо для вирощування необхідної кількості садивного матеріалу.

Існуюча практика вирощування садивного матеріалу в тимчасових, невеликих розсадниках по лісництвах виправлена як з економічних так із практичних міркувань і перегляду не потребує.