Увага – настав пожежонебезпечний період у лісі!

Лісова пожежа – це величезне лихо. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити  цілі лісові масиви, які росли десятками років. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки. Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • Розведення багать у лісі (за винятком у спеціально передбачених для цього місцях)
  • Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, крім тих, що використовуються для лісогосподарської мети
  • Палити та кидати у лісі непогашені сірники, недопалки (крім місць, що обладнані для цієї мети)
  • Відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

Головним в охороні лісів від пожеж є суворе дотримання правил поведінки у лісі. Усі, хто перебуває у лісі, повинен знати правила гасіння пожежі. При виникненні низових пожеж вогонь збивають гілками, засипають землю, заливають водою. Кожен, хто помітить вогонь у лісі, повинен негайно вжити заходів для його ліквідації. Якщо зробити це власними силами неможливо, слід повідомити лісову охорону, поліцію або МНС.

Нагадуємо: – за  розкладання вогнища у недозволеному місці передбачена адміністративна відповідальність (ст.77 Вимог пожежної безпеки у лісі) у вигляду штрафу – на громадян від 5,0 до 15,0 а на службових осіб від 15,0 до 50,0 неоподаткованих мінімумів.

Постійно будьмо уважними і обережними та завжди дотримуймося  Правил пожежної безпеки, зайвий раз не наражаючи на небезпеку ні себе ні оточуюче середовище.

Опубліковано в Новини. Додати в закладки постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>