Природно-кліматичні умови

Природно-кліматичні умовиЗгідно лісо рослинного районування територія лісгоспу відноситься до лісів рослинної області Українських Карпат, лісо рослинного району ялинових лісів (висоти над рівнем моря 600 – 1500 м) з переважаючими типами лісу: вологі буково-ялицеві су ялинникиі ялинники. Лісо рослинне районування розроблено Молотковим П.І. (1968) і Федцем І.Ф.

Клімат району розташування лісгоспу є перехідним, від м’якого західно-європейського до більш континентального східноєвропейського і має характерну для гірських систем виражену зональність.
Коротка характеристика кліматичних умов, що мають значення для лісового господарства, приведена в табл..1.3.1 (кліматограмі)

Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень мають місце: – ранні осінні і пізні весняні заморозки; липневий характер опадів різке таяння снігу, що призводять до розмиву річок, змиву грунту і т.п.; сильні вітри сніголами.

Природно-кліматичні умови
Територія лісгоспу за характером рельєфу є гірською. Всі ліси лісгоспу віднесенні до гірських.
В цілому, на території лісгоспу переважають схили північних експозицій. За стрімкістю, переважають стрімкі схили (210 – 300 південних і 210 – 350 північних експозицій) що складають 51,0% площі гірських лісів.